مراحل شستشوی فرش

قالیشویی توحید:مراحل شستشوی فرش. این مقاله از کارخانه قالیشویی | اولین قالیشویی آنلاین| مراحل شستشوی فرش

قالیشویی توحید:مراحل شستشوی فرش. این مقاله از کارخانه قالیشویی | اولین قالیشویی آنلاین| مراحل شستشوی فرش

مراحل شستشوی فرش

شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸  ۰ نظر   ۴۹ بازدید

مراحل شستشوی فرش

مراحل شستشوی فرش. این مقاله از کارخانه قالیشویی ادیب، اولین قالیشویی آنلاین، بخوانید.تا با مراحل شستشوی فرش بیشتر آشنا شوید.

بررسی فرش قبل از شستشو:

بازدید از فرش برای کنترل ایراد های فرش قبل از قالیشویی ضروری است. در صورتی که فرش نیاز به ترمیم دارد باید قبل از شستشو، اصلاح شود. و یا در صورت حساس بودن جنس فرش با دقت و احتیاط بیشتری شسته شود.

خاکگیری فرش:

یکی از مراحل مهم قبل از قالیشویی مرحله خاکگیری می باشد. این امر برای بالابردن کیفیت شستشوی فرش بسیار مهم است. این مهم در کارخانه قالیشویی ادیب با دستگاه های مخصوص خاک گیری و گرفتن غبار روز دنیا انجام می شود.

تثبیت رنگ فرش:

تثبیت رنگ برای فرش های دستباف خاص و رنگ ده امری ضروری می باشد. تا در هنگام شستشوی فرش فرش رنگ قاطی نکند. در این مرحله بسیار مهم است. که اگر فرش بر اثر خیس شدن رنگ قاطی کرده حتما رنگ برداری شده و تثبیت رنگ شود. این کار توسط کارشناس خبره قالیشویی انجام می شود.

لکه برداری:

شستشوی لکه های فرش نیز یکی از موارد مهم در قالی شویی می باشد. که باید با توجه به نوع لکه با مواد شوینده خاص شسته شود.

قالیشویی:

پس از لکه برداری، شستشوی کلی فرش انجام می گیرد. که با توجه به جنس، تراکم و نوع فرش با دستگاه مخصوص قالیشویی، شسته می شود.

آبکشی فرش طبق اصول اسلامی:

پس از شستشو مرحله آبکشی فرش، طبق اصول اسلامی، کر داده می شود.

خشک کردن فرشها:

پس از مرحله آبکشی و کر اسلامی، فرش ها در دستگاه آبگیر قرار می گیرند. و تا حد امکان خشک می شوند. و سپس در گرمخانه ای مجهز خشک می شوند.

توجه: اگر به قالی شویی، شستشوی فرش، شستشوی مبل. خشکشویی مبلمان، اعلاشویی، شستشوی خوشخواب و … نیاز دارید. به قالیشویی یا قالیشویی آنلاین مراجعه کنید. و از خدمات اعلاشویی استفاده کنید. تا فرش شما با دستگاه های مخصوص شسته شود.

دیدگاه خود را بیان کنید