خدمات قالیشویی

خدمات قالیشویی,تعرفه و قیمت انواع شستشوی فرش,معرفی بهترین قالیشویی های تهران,شستشوی فرش ماشینی به صورت تخصصی

معرفی بهترین قالیشویی های تهران و تعرفه و قیمت انواع شستشوی فرش شستشوی فرش ماشینی به صورت تخصصی

عضو رسمی اتحادیه کد 19

معرفی بهترین قالیشویی های تهران و تعرفه و قیمت انواع شستشوی فرش

در واقع امر قالیشویی شامل لکه گیری، شستشو، غبار روبی را شامل می شود. در گذشته به دلیل وسعت خانه های قدیمی و نبود تکنولوژی و ماشین های اتوماتیک ،افراد به تنهایی قالی های خود را با آب و صابون شستشو می دادند اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی کارخانه هایی وجود دارند که فرش ها را با ماشین های مخصوص شستشو داده و آماده لول شده و بدون هیچگونه تاخوردگی به مشتری تحویل می دهند.

در اینجا می خواهیم به چندین نکته در مورد قالیشویی اشاره کنیم تا بتوانیم قبل از اقدام به شستشوی فرش اطلاعات مناسب و کافی را در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز یک قالیشوی خوب در چیست؟

یک قالیشویی زمانی در ذهن و افکار مردم می ماند که در کنار جلب رضایتمندی و مشتری مداری، تمام موارد زیر را عمل و رعایت نماید:

دریافت هزینه طبق نرخ اتحادیه و منصفانه

برخورد محترمانه تمامی پرسنل با مشتری .

استفاده از متخصصین در زمینه شستشوی انواع فرش ابریشمی ، دستبافت و ماشینی

ارائه خدماتی همچون مبل شویی، موکت شویی، لکه گیری فرش، ترمیم ریشه فرش، رفع بید زدگی فرش

به کارگیری از پیشرفته ترین دستگاه های قالیشویی

استفاده از مواد شوینده با کیفیت و مجاز

رعایت بهداشت از صفر تا صد قالیشویی

تحویل به موقع فرش به مشتری

دارای جواز کسب از اتحادیه قالیشویان

ارائه رسید و فاکتور به صورت شفاف و واضح

با رعایت و اجرای تمامی مراحل بالا خود را در افکار عمومی حک کنید.

ضمانت خدمات: شستشوی مجدد فرش و مبل به صورت رایگان در صورت ناراضی بودن مشتری

قالیشویی توحید

انتخاب یک قالیشویی مطمئن و معتبر با قیمت مناسب از جمله دغدغه های بسیاری از افراد می باشد مخصوصا در روزهای عید نوروز که به دلیل حجم بالای درخواست ها، متاسفانه برخی از کارخانه ها کم کاری می کنند. استفاده از تجربه افراد و پرس و جو از افراد مورد اعتماد یکی از مطمئن ترین کارهایی است که می توان در اجرای این امر انجام داد.

نکته دیگر در مورد انتخاب بهترین قالیشویی قاعدتا سفارش کار به کارخانه قالیشویی می باشد نه دفاتر قالیشویی!

به طور کلی تعداد دفاتر قالیشویی در شهر بسیار بیشتر از کارخانه های قالیشویی می باشد؛ با توجه به این که سابقه کار کارخانه های قالیشویی بسیار بیشتر از دفاتر قالی شویی می باشد متاسفانه کارخانه ها بین مردم شناخته شده نمی باشند.

در این بین دفاتر قالی شویی به صورت واسطه به بازاریابی و جذب مشتری می پردازند و سفارش می گیرند و از طرفی با یک کارخانه قالیشویی قرارداد می بندند و سفارش فرش ها را به کارخانه می دهند. درواقع دفاتر تنها نقش سفارش و حمل و نقل فرش را بر عهده دارند و هیچگونه دخالتی در اجرای قالی شویی ندارند.

گروهی از این دفاتر این امر را کاملا پنهان می کنند و مشتری را از صحت کار مطلع نمی کنند و مشتری تا پایان کار بر این باور است که دفاتر قالیشویی صفر تا صد این امر را بر عهده دارند.

اما در این بین برخی دفاتر قالی شویی وجود دارند که به صورت کاملا تضمین شده و اجرای عالی به این امر می پردازند که به دلیل مسئولیت پذیری و وجدان کاری این دفاتر، و همچنین قرارداد با کارخانه های معتبر و مطرح می باشد.

قالیشویی

با 0 تا 100 شستشوی فرش در قالیشویی آشنا شوید

تعرفه و قیمت قالیشویی و خدمات شستشوی فرش :

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که هنگام اقدام به شستشوی فرش پس از اتمام مکالمه با شرکت ها با نرخ های متفاوتی مواجه شده اید و به سرعت نتوانستید اعتماد لازم در این زمینه را کسب نمایید.

این را بخاطر داشته باشید که یک شرکت معتبر و با کیفیت همیشه دارای یک تعرفه ثابت می باشد و هیچگاه از جمله هایی مبهم در مورد تعرفه و قیمت قالیشویی و همچنین مشخص شدن نرخ بعد از مشاهده فرش مشتری استفاده نمی کنند.

قیمت شستشوی فرش در قالیشویی های تهران در سال 98 به تومان

عنوان از قیمت (تومان) تا قیمت (تومان)
شستشوی فرش ماشینی(متر مربع) 6000 -
شستشوی فرش دستباف(متر مربع) 9000 -
اعلاء شویی فرش ماشینی(متر مربع) 10000 12000
اعلاء شویی فرش دستباف(متر مربع) 15000 20000
خشکشویی فرش ماشینی در محل(متر مربع) 7000 -
خشکشویی فرش دستباف در محل(متر مربع) 10000 -
شستشوی موکت (جدا از زمین) 2000 -
خشکشویی موکت در محل(متراژ کمتر از 50 متر) 100000
سرویس حمل فرش 20000 -

تمامی قالیشویی های موجود در شهر می بایست تعرفه ای ثابت به مشتری ارائه دهند و تنها در امری همچون لکه گیری، ترمیم فرش و … که امری تخصصی است باید فرش مشاهده شود.

پس هر زمان که با دفتر یا کارخانه تماس برقرار کردید و شفافیتی در تعیین نرخ ثابت قالی شویی دریافت نکردید حتما در کار این مجموعه شک کنید و تحقیق بیشتری نمایید.

دلایل کارخانه های قالیشویی برای تفاوت قیمت ها:

پس از تماس و صحبت با کارخانه های قالیشویی دلایل اختلاف قیمت ها را اینگونه بیان کردند:

ما تبلیغات در سطح شهر و یا تلویزیون نداریم به همین دلیل قیمت کمتری از مشتری می گیریم.

نوع مواد شوینده مصرفی ما مرغوب ترین کیفیت را دارد به همین دلیل هزینه بیشتری از مشتری می گیریم.

ما از دستگاه های تمام اتوماتیک برای شستشوی فرش استفاده می کنیم نه روش دستی.

ما از دسته شرکت های واسطه نیستیم و به طور مستقیم با کارخانه همکاری می کنیم به همین دلیل نرخ کمتری دریافت می کنیم.

ما دوباره شویی و یا به اصلاح ویژه شویی داریم به همین دلیل نرخ بیشتری می گیریم.

خوب! این ها همه دلایلی است که کارخانه ها و یا شرکت ها در مقابل اعتراض و یا سوال ما خواهند آورد!

حال به برسی این نکات می پردازیم:

واسطه در قالیشویی ها:
که در بالا نیز به آن اشاره شد به طور صد در صد می توان به آن استناد کرد. زمانی که پای واسطه به میان می آید مطمئن می شویم که هزینه بیشتری را باید تقبل نماییم. پس به خاطر داشته باشید که با کارخانه های قالیشویی قرار داد ببندید نه دفاتر!

مواد شوینده استفاده شده در قالیشویی ها:

با توجه به قوانین و مقررات القا شده از طرف صنف قالیشویی در زمینه استفاده از مواد شوینده مجاز و بهداشتی، متاسفانه برخی از کارخانه ها این امر را رعایت نخواهند کرد و با اعلام نرخ کمتر، از مواد شوینده غیر مناسب برای فرش ها استفاده می کنند.
پس هنگامی که با نرخ بسیار کمتری نسبت به سایرین مواجه شدید حتما شک کنید!

نگهداری از فرش در قالیشویی ها:
همه کارخانه های معتبر وظیفه دارند که فرش ها را در بهترین شرایط شستشو دهند و از تمام آلودگی ها آن را پاک سازند.
اما نکته ای که به آن باید توجه داشت این است که ممکن است فرش شما دارای لک یا هر مشکل دیگری باشد که پس از بازدید کارشناس در مورد قیمت با شما صحبت خواهد شد.

استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک:
نیز باید بگوییم تمامی کارخانه های معتبر از دستگاه های تمام اتوماتیک بهره می برند و به هیچ وجه از روش های دستی نباید استفاده کنند.

پس به خاطر داشته باشید که اگر با کاهش هزینه چشم گیری مواجه شدید شاید بخاطر شستشوی فرش به روش دستی و رعایت نکردن اصول بهداشتی می باشد.

در ادامه جدولی از نرخ متعارف قالیشویی برای فرش های دستبافت و ماشینی را به همراه مدت زمان تحویل فرش و هزینه ایاب و ذهاب در سال 98 ارائه می دهیم:

قالیشویی به روش سنتی به چه روشی انجام می شود؟

در گذشته به دلیل وسعت خانه ها و نبود امکاناتی همچون کارخانه ها و ماشین های پیشرفته شستشوی فرش، افراد هر خانه مسئولیت شستشوی قالی ها را بر عهده داشتند و به کمک هم از صفر تا صد امر قالیشویی (غبار روبی، خیس کردن فرش، شستشو با صابون و یا پودر به وسیله فرچه، آبگیری فرش توسط پارو و در نهایت آویزان کردن فرش به جهت خشک شدن آن) را انجام می دادند.

البته در آن زمان گروهی از افراد بودند که وظیفه شستشوی قالی ها را بر عهده می گرفتند و در قبال آن هزینه ای دریافت می کردند.

با قالیشویی به روش امروزی بیشتر آشنا شوید

روش های امروزی که در کارخانه های قالیشویی و توسط کارکنان یا ماشین های اتوماتیک و پیشرفته انجام می گیرید خود به سه دسته تقسیم می شوند.

شستن فرش به روش دستی در منزل

در این روش تمامی مراحل از جمله غبارروبی توسط جارو، خیساندن فرش به وسیله پمپ آب، شستشوی فرش با مواد شوینده مناسب و مخصوص و آبگیری فرش توسط کارکنان کارخانه قالیشویی انجام می گیرد و تنها مرحله خشک کردن فرش توسط دیگ خشک کن انجام می گیرد.

اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که دیگ خشک کن چیست؟ دیگ خشک کن در قالیشویی محفظه ای است که پس از آبگیری اولیه فرش، فرش خیس را داخل آن می گذارند و دستگاه به حالت چرخشی و درجه حرارت بالا سبب خشک شدن فرش می شود.

قالیشویی به روش نیمه اتوماتیک به چه صورت انجام می شود؟

این روش به این صورت می باشد که هم کارکنان و هم دستگاه های اتوماتیک در امر قالیشویی در آن سهیم هستند.

در این روش تمامی وسایل مورد نیاز جهت شستن فرش از جمله فرچه، شلاق زن جهت آبگیری فرش و سایر لوازم دیگر مجهز به برق می باشند و تنها متصدی وظیفه انجام مراحل را با دستگاه های برقی عهده دار می باشد.

یکی از مزایای قالیشویی نیمه اتوماتیک نسبت به روش دستی؛ کاهش زمان اجرا می باشد.

قالیشویی تمام اتوماتیک به چه صورت انجام می شود؟

در این روش که به آن قالی شویی مکانیزه نیز می گویند، تمامی مراحل از صفر تا صد شستشوی فرش ها توسط دستگاه های مکانیزه و به صورت اتوماتیک انجام می گیرد و کارکنان تنها در زمان جابه جایی فرش ها نقش دارند.

در این روش فرش را بر روی تسمه ای که بر روی این دستگاه های مخصوص وجود دارد پهن می کنند و خود دستگاه تا مرحله شستشو پیش می رود پس از آن فرش داخل دستگاه آبگیر به صورت لوله در می آید و آب اضافی آن گرفته می شود، در این مرحله فرش را توسط کارکنان قالیشویی به قسمت دستگاه دار اتوماتیک می برند و با بهره وری از نور خورشید فرش را خشک می کنند.

بهترین روش شستشوی فرش کدام است؟

شاید این سوال برای شما مطرح باشد که روش های امروزی برای دوام و جلوگیری از آسیب فرش مناسب تر است یا روش سنتی؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بسته به نوع کیفیت و بافت فرش (دستباف و ماشینی) انتخاب نوع شستشو متفاوت می باشد.

برای شستن فرش های ماشینی هرچند می شود به روش سنتی عمل نمود اما بسیار بهتر است که از روش های قالیشویی مدرن استفاده کنید زیرا استفاده از ماشین آلات مدرن قالیشویی صدمه و آسیب بسیار کمتری به باقت فرش می رساند و می توان از فرش در سال های بیشتری استفاده نمود.

اما برای شستن فرش های دستباف و ابریشمی توصیه می شود از روش سنتی و با نظارت و عملکرد استادی ماهر و با تجربه در زمینه قالیشویی فرش های دستباف به روش سنتی، استفاده کنید تا آسیبی به فرش های گران قیمت وارد نشود.

2 نکته مهم که در شستشوی فرش باید درنظر بگیرید

به طور کلی استفاده از “روش های امروزی” در کاهش مصرف آب و همچنین کاهش مدت زمان اجرای شستشو بسیار موثر می باشد.

جنس و بافت فرش از مهمترین مواردی است که هنگام انتخاب هر یک از روش های شستشوی فرش باید نهایت دقت را در نظر گرفت.

در کارخانه قالیشویی چه خدماتی انجام می شود؟

شستشوی فرش ماشینی به صورت تخصصی
شستشوی فرش دستباف به صورت تخصصی
شستشوی فرش ابریشن به صورت تخصصی
شستشوی موکت به صورت تخصصی
شستشوی تابلو فرش
ضد بید کردن فرش ابریشن
ترمیم ریشه فرش
مبل شویی و یا شستشوی مبل
رفو گری
لکه گیری انواع فرش بسته به نوع فرش (دستباف، ماشینی، ابریشم، موکت و تابلو فرش)

مراقب کلاهبردار های در قالیشویی باشید!

موارد زیادی شامل این بخش خواهد شد که به جهت آگاهی بیشتر شما به این نکات اشاره خواهیم کرد تا کلاهبردار ها و کلاهبرداری در این صنعت روز به روز کاهش یابند.

اولین نکته ای که هنگام اقدام به شستشو فرش باید به آن دقت کرد مطابقت نرخ مصوب قالیشویی با کارخانه می باشد. توجه داشته باشید که برخی از کارخانه ها حتی کارخانه های مجاز به خصوص در شمال شهر نرخ های بالایی در غالب شستشوی ویژه فرش ابلاغ می نمایند که این کار غیر قانونی می باشد.

سعی کنید اقدام به شستشوی فرش و همچنین مبل شویی را در دهه اول تا دوم بهمن ماه انجام دهید زیرا در اسفند ماه درخواست ها به اوج خواهند رسید و برخی کارخانه ها با اضاقه کردن بندهایی نظیر “هرگونه خسارت احتمالی به عهده مشتری می باشد” به قرار داد، بی مسئولیتی خود را به دلیل زیاد بودن مشتری به دوش خود مشتری می اندازد.

هیچگاه گول نرخ پایین جهت شستشو فرش یا موکت را نخورید زیرا در روزهای پایانی سال برخی افراد سودجو و منفعت طلب به دلیل بالا بودن درخواست های مردم جهت قالی شویی اقدام به اجاره دفاتر با تشکیل اسناد غیر قانونی کنند و پس از گرفتن فرش از مشتری ها محل را ترک کنند.

پس مراقب فرش های خود؛ این کالای ارزشمند باشید!