قالیشویی تهران

قالیشویی تهران,مرمت کردن فرش و قالي,قیمت قالیشویی سال 98

بهترین قالیشویی تهران با بکارگیری تجهیزات مدرن شستشوی فرش با مجوزرسمی. ضمانت شستشو، سرویس به سراسر تهران، کمترین زمان تحویل،خدمات ترمیم و رفو. بهترین قالیشویی در تهران

عضو رسمی اتحادیه کد 19
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ | ۰۰:۴۸ ۵ نظر ۶۲۷ بازدید

با نزدیک ترین شعبه تماس بگیرید.

شعب قالیشویی توحید در تهران

22119596

66558070

66558069

66881581

66556237

66365805

66068824

66068825

66027687

66085850

66087517

66087592

66869554

88416764

44006032

44415169

55909143

نحوه مرمت کردن فرش و قالي

تاريخچه مرمت قالي:

پيشينه و مرمت قالي از بدو تولد آن وجود داشته است. اگر چه مرمت قالي به عنوان يک هنر ارج داده نمي‌شده است. مرمت قالي کار تنها با فرش و قالي کهنه سر و کار نداشته و ندارد. به عبارتي مرمت کار پوشاننده عيب بوده. مرمت قالي يک مرحله قبل از فروش فرش است به همين دليل نامي از مرمت کار نبوده چرا که اگر نامي از او مي‌بود عيوب نيز مشخص مي شده است.

داشتن دقت و تجربه در رفو گري و مرمت قالي براي متخصصان اين رشته يك امر الزامي است. رفوگري و مرمت قالي مرحله‌اي كاملاً تخصصي و عملي است که يك رفوگر با تجربه چون يك هنرمند مي‌تواند فرش ناقص و خراب شده‌اي را از نو بسازد.قالیشویی توحید متخصص در رفو فرش می باشد که کاملا به آن می توانید اعتماد کنید.

در نتيجه هنر مرمت حكم نو كردن شي كهنه را هم دارد. بدين ترتيب مي‌توان گفت كه مرمت قالي با توليد ارتباط مستقيم دارد.


مرمت قالي عملياتي است كه سه هدف را در بر مي‌گيرد.

كمك به عمليات تكميلي فرش

جلوگيري از آسيب‌هاي احتمالي فرش

برطرف كردن آسيب ديدگي در فرش


مرمت قالي كمك به عمليات تكميلي فرش مي کند

هر فرش پس از اتمام بافت و پايين آوردن از دار نياز به كنترل و پرداخت و ترميم دارد امروزه بسياري از قاليبافان عمليات شيرازه زني را در حين بافت انجام نمي‌دهند و اين مرحله را واگذار به رفوگران مي‌كنند.


مرمت قالي از آسيب احتمالي فرش جلوگيري مي کند

براي جلوگيري از آسيب‌هاي احتمالي رفوگران اقدام به چرم دوزي (مشماع دوزي) در دو طرف طول قالي و گره‌هاي تزئيني در سر ريشه‌ها را انجام مي‌دهند.


مرمت قالي و فرش آسيب ديدگي در فرش را برطرف مي کند

آسيب وارده در فرش به درجات مختلف تقسيم مي‌شود و انواع گوناگوني دارد كه توضيح آنها را متعاقباً تقديم مي‌كنم.


هر استادكاري روش و شيوه‌اي خاص را براي مدت به اجرا مي‌گذارد همچنين به علت گسترده بودن دامنه رفوگري براي رفو و مرمت قالي فنون مختلفي وجود دارد.


همه‌ي روش هاي مرمت قالي نقش واحدي را ايفا مي‌كند. واژه رفو به معني درست كردن و اصلاح دادن جامه به نوعي كه معلوم نشود و مانند اول گردد پس رفو يك نوع دوخت نامرئي و نامشخص مي‌باشد.


نحوه مرمت فرش

لوازم مورد نياز جهت مرمت قالي دستباف:

– قيچي مخصوص رفو، قلاپ پشت، قلاب رو، قلاب خواب مشهد، چاقو خواب، سوزن، كيله، دفيتن مخصوص رفو، خامه، دمباريك، سوزن شيرازه دوزي، سوزن چرم دوزي، نخ مخصوص چرم دوزي، چرم مخصوص چرم دوزي، تخته، چكش، ميخ، تسمه، ميخ‌كش، ظرف استوانه‌اي، ظرف گود، موم، انگشتدانه، چهارچوب

رعايت چند نكته ابتداي كار مرمت قالي آسيب ديده ضروري است.

قبل از شروع مرمت قالي بايد فرش آسيب ديده را غبارگيري كرده از پشت و رو تميز كنيد.

زمين و محل كار مرمت قالي را غبارگيري كنيد.

فرش بايد روي زمين صاف و بدون پستي و بلندي پهن شود.

چنانكه فرش در اثر مواد شيميايي آسيب ديده باشد ابتدا بايستي فرش را شست.

قبل از شروع به مرمت قالي نوع آسيب ديدگي را مشخص كنيد.

فرش‌هاي پاره و سوراخ را از بالا و پائين بر روي دار يا درون چهارچوب يا روي تخته محكم كنيد.

الياف، پرز يا تارهايي را كه داراي استحكام كافي نبوده درون چهارچوب يا روي تخته محكم مي‌كنيد.

نقشه قسمت پاره شده يا آسيب ديده را تهيه كنيد و يا از روي قسمتهاي سالم فرش بكشيد.

در حين انجام مرمت قالي نكات ايمني را رعايت كنيد.


مراحل مرمت قالي:

شيرازه دوزي: رفوگر بايد نخ مناسب با رنگ مناسب از روي شيرازه باقي مانده فرش تهيه سپس به ترميم خرابيها و قسمتهاي از بين رفته شيرازه اقدام نمايد.

چنانچه نخ هاي مورد استفاده رفوگر با نخ هاي شيرازه قبلي هم رنگ نباشد عمل رفوگري و مرمت فرش مثل عمل وصله کاري به چشم خواهد خورد و ارزشي نخواهد داشت و باعث افت قيمت فرش خواهد شد.


پل سازي: در صورتي که چله هاي اول وآخر فرش از بين رفته باشد رفوگر بايد تمام چله ها را با رنگي هم رنگ چله هاي اول ترميم نمايد.


گليم بافي: گليم فرش بايد مطابق اول و آخر فرش اوليه زده شود.


بيدخوردگي: رفوي پشت و روي فرش بيد خورده هرکدام روش مخصوص دارد که رفوگر قبل از اقدام بايد به قدر کافي مجرب و آزموده باشد تا از رفوي خود رضايت خاطر حاصل نمايد.

سوراخ شدگي و پارگي، سوختگي، چروک خوردگي: همه اين حالات ممکن است در اثر کهنگي و مرور زمان پيش بيايد همچنين ممکن است مثلاً در اثر بي دقتي بافنده فرش، قالي روي دار پاره شود.

در هر حال بايد رفو و مرمت قالي با رنگي مناسب رنگ به کار رفته در فرش انجام پذيرد. بديهي است در صورتي که در انتخاب رنگ و عمل رفو دقت کافي نشود جاي رفو شده به چشم خواهد خورد و از ارزش قالي کم خواهد کرد. به طور کلي هم آهنگي رنگ نخهاي به کار برده شده در رفوگري با رنگ هاي اصلي نخهاي فرش حائز اهميت زيادي است.


اگر در يک طرف فرش پارگي ايجاد شود: مي توان آن را از روي نقشه طرف سالم فرش رفو نمود. اگر نقشه دو طرف فرش يکسان نباشد رفوگر بايد با توجه به کليات نقشه فرش، نقشه اي مناسب روي کاغذ شطرنجي طرح نمايد سپس عمل رفوگري و مرمت قالي را انجام دهد. هرگاه فرش بدون نقشه ترميم شود ارزش خود را از دست خواهد داد.


اگر در وسط فرش يا نقطه اي از آن جر خوردگي پيدا شود:

که به طور وضوح ديده مي شود ابتدا بايد محل جر خوردگي فرش را از رو يا پشت علامت گذاري کنند بعد همان محل را تا کنند، اگر جر خوردگي به علت خشکي چله ها ادامه يابد نبايد آن را دست کاري نمود بلکه بايد حدود جرخوردگي را با ماژيک علامت گذاري کرده بعد آن را با تيغ خيلي تيز از بدنه فرش جدا نمايند.

سپس قسمت از بين رفته را از روي تعداد چله ها و با نخ هاي مناسب چله کشي کرده و بعد پود نازک وکلفت را از روي نقشه بافته شده که از بدنه جدا نموده اند به دقت همان نقش و همان رنگ را در بدن فرش پياده نموده و تمام نمايند.


رنگرزي: براي اينکه رفوگر بتواند در هر شرايطي قادر به تأمين مواد مورد نياز و مصالح ضروري خود باشد.

بايد اصول رنگرزي را ياد بگيرد، زيرا چه بسا اتفاق مي افتد رنگي که درسال هاي قبل به کار رفته است هنگام احتياج و رفوگري در بازار پيدا نشود و همچنين امکان دارد که نخ هاي فرش در اثر استعمال تغيير رنگ پيدا کند که تهيه نخ هاي هم رنگ از بازار به آساني ميسر و ممکن نشود، در چنين اوضاعي لازم است که رفوگر نيازهاي خود را شخصاً تهيه نمايد و براي اين عمل کسب اطلاعات مختصر از رنگرزي ضرورت پيدا مي کند.

دستگاه کوچکي به نام پاتيل تهيه شود و با توجه به تجربه اي که رفوگر دارد نخ هاي مورد نياز خود را رنگ نمايد.


گاهي اتفاق مي افتد با وجود تمام دقت هايي که به عمل آمده مع الوصف رنگ جاي رفو شده با رنگ اصلي فرش کمي مغايرت داشته باشد:

که در اين صورت رفوگر مي تواند از رنگ هاي محلول وآماده استفاده نمايد و پس از پايان کار رفوگري، قيچي زدن، کيله کشي، اتوکشي از آن رنگ ها براي تطبيق چله استفاده نمايد و بعد روي قسمت رنگ شده، اتوي نيمه گرم ( به مدت ده ثانيه) قرار دهد تا نتيجه مطلوب به دست آيد. با اين رنگ ها حتي مي توان عيب رگه هاي فرش را نيز رفع نمود اگر رنگ ها ثابت باشد هنگام شستن فرش نيز از بين نخواهد رفت.


نكات ايمني در مرمت قالي:

در هنگام مرمت قالي از ماسك در جلوي بيني و دهان استفاده كنيد.

مكاني كه استادكار به كار تعمير مي‌پردازد از نور و روشنايي كافي برخوردار باشد.

تهويه مطبوع و پنجره ضروري است.

سطح زمين سراميك، موزائيك يا كف‌پوشي قابل شستشو داشته باشد.

استادكار نبايد به طور مداوم به كار مرمت قالي بپردازد در هر يك ساعت كار پانزده دقيقه استراحت نياز دارد.

در حين كار با قالي‌هاي كهنه و پوسيده كه تار و پود پوسيده دارند و احتمال پاره شدن وجود دارد جدا مراقب باشيد زيرا بي‌احتياطي عواقب جبران‌ناپذيري به همراه دارد.

در حين مرمت قالي استفاده از لباس كار ضروري است.

قالیشویی شربت اوغلی در تهران با ۵۰ سال تجربه کارخانه قالی شویی


https://sharbatoghlico.com.

قالیشویی آنلاین

قیمت قالیشویی سال ۹۷

کارخانه قالیشویی

قالیشویی ظریف اوغلی

بهترین قالیشویی تهران از نظر مردم

قالیشویی فرش قرمز

قالیشویی شربت اوغلی اندیشه

نرخ اتحادیه قالیشویی ۹۷


رفوگری شرق تهران

رفوگری فرش در تهران, تعمیر فرش سوخته, پاره و پوسیده

یکی از خدمات ما برای شهروندان تهرانی ،رفوگری فرش است که یا در محل مشتری یا در کارخانه قالیشویی تهران شهر انجام میشود. همچنین شیرازه دوزی ،تغییر ابعاد فرش و ریشه دوزی فرش هم جز خدمات رفوگری حساب میشود

رفوگری فرش از اهمیت بسیاری برخوردار است و انتخاب یک رفوگری نامناسب می‌تواند آسیب بیشتری به فرش‌های شما وارد کند در نتیجه باید در انتخاب رفوگر فرش خود دقت بسیاری داشته باشید. رفوگری شمال تهران و تهرانپارس را می‌توان به عنوان بهترین رفوگری‌ها درنظر گرفت را که در خدمت رسانی به مشتریان نهایت سرعت و دقت عمل را دارند. شما می‌توانید برای آسودگی خاطر از کیفیت کار رفوگری غرب تهران با مشتریانی که فرش‌های خود را به این رفوگری سپرده‌اند تبادل اطلاعات داشته باشید و نظر آن‌ها را در رابطه با کیفیت کار رفوگری فرش غرب تهران جویا شوید. یکی از مواردی که این موسسه را از سایر موسسات رفوی فرش متمایز کرده است تعهد آن ها در قبال تعمیر فرش می‌باشد که به سرعت و با دقت بسیار رفوی فرش را انجام می‌دهند و فرش‌های شما مانند روز اول سالم خواهند شد.

فرش‌ها همواره در تمامی مراحل زندگی ما وجود دارند و به همین دلیل است که مسئله رفوگری فرش نیز اهمیت پیدا می‌کند. ما از ابتدا که چشم بر جهان می‌گشاییم با فرش و قالی در تماسیم و تا پایان عمر این تماس ادامه دارد. بعضی از افراد از فرش روی زمین استفاده می‌کنند، بعضی‌ها از قالیچه و برخی افراد هم از فرش‌ها در تزئینات منزل و به عنوان تابلو فرش استفاده می‌کنند.

اهمیت رفوگری فرش

همانطور که می دانید فرش‌ها همیشه در زندگی ما وجود داشته‌اند و مراقبت و نگهداری از فرش‌ها کار پیچیده‌ای است و در فرهنگ ایرانی اهمیت چندانی به مراقبت از فرش‌ها داده نمی‌شود تنها نزدیک عید فرش‌ها را به قالیشویی می‌سپاریم. اما مشکلات بسیاری ممکن است برای فرش‌ها پیش آید و ما از آنها بی خبر بمانیم تا زمانی که به بافت فرش ما آسیب بزنند. در ادامه همراه ما باشید تا با برخی از مشکلاتی که موجب می شود فرش‌ها به رفو گری بروند آشنا شوید.

ساییدگی: جا انداختن وسایل سنگین به روی فرش‌ها می‌تواند از مهم‌ترین دلایل ساییدگی فرش باشد. پس از مدتی پرز فرش از میان می‌رود و چله نمایان می‌شود. در این صورت نیز با کمک گرفتن از یک رفوگر حرفه‌ای می‌توانید فرش‌های خود را ترمیم کنید.

بیدخوردگی: فرش‌هایی که از آن‌ها استفاده کمتری می‌شود و در یک فضای بسته مانند انباری و یا اتاق تاریک نگهداری می‌شوند به صورت جدی در معرض بید خوردگی قرار دارند.

پوسیدگی: ممکن است لکه‌ای روی فرش‌ها بیفتد و شما متوجه آن نشوید و یا پس از شست و شوی فرش‌ها در حالی که هنوز رط. بت دارند آن‌ها را روی زمین پهن کنید این دو از مهم‌تریم عواملی هستند که موجب پوسیدگی فرش‌ها می‌شوند. عدم اهتمام به شست و شوی دوره‌ای به صورت منظم نیز می‌تواند سبب پوسیدگی شود.

تعمیر فرش سوخته، تعمیر فرش پاره و پوسیده، خرابی ریشه‌ها، رنگ و لکه، شیرازه و چرم دوزی لبه‌ها همگی مشکلاتی هستند که با کمک یک رفوگر حرفه‌ای رفع خواهند شد.

خدمات رفوگری فرش برای همه مناطق تهران انجام میشود : رفوگری شرق تهران،رفوگری غرب تهران، شمال و جنوب تهران

ویژگی‌های یک رفوگری شمال تهران

یک رفوگری خوب باید ویژگی‌هایی را که در ادامه بیان می‌کنیم داشته باشد تا شما با اطمینان خاطر کار رفوگری فرش خود را به آن‌ها بسپارید.

قیمت مناسب مهم‌ترین مسئله می‌باشد، شرکت‌های رفوگری با مشاهده قسمت‌های آسیب دیده فرش قیمتی را به عنوان هزینه پایه برای تعمیر و رفو فرش شما بیان می‌کنند.

به موارد دیگری مانند:

دقت در رفع مشکل و تعمیر فرش

تحویل سریع و به موقع سفارشات شما

توجه به نظر و سلیقه شما در ایجاد تغییرات به روی فرش‌ها

استفاده از مواد اولیه باکیفیت برای رفوگری فرش‌ها

ترمیم دائمی مشکل فرش شما

قالیشویی شمال تهران - با گسترده شدن مناطق تهران و محدوده ها دستری به خدمات قالیشویی به موضوع مهم تبدیل شده است.

همشهریان تهرانی همیشه به دنبال نزدیک ترین قالیشویی و از همه مهم تر. مورد اعتماد ترین قالیشویی شهر هستند که علاوه بر

اینکه قالیشویی مورد نظرشان یک قالیشویی معتبر باشد. در دسترس تر هم باشند تا برای ارائه خدمات همیشه در دسترس باشند.

شرکت قالیشویی و خدمات فرش شستشوی تخصصی فرش برای رضایت مشتریان خود. اقدام به پخش سرویس های خود در سراسر

شهر تهران کرده. و با اولین تماس شما نزدیک ترین سرویس ما به منطقه شما اعزام خواهد کرد.

همشهریان شمال تهران میتوانند سفارش خدمات خود را داده و نزدیک ترین سرویس کار ما به محل شما اعزام خواهد شد.

کارخانه قالیشویی فرش شستشوی و رفوگری تخصصی فرش بهترین خدمات قالیشویی جهت رفاه حال شما همشهریان عزیز می باشد.

ما متعهدم ضمن رعایت نکات بهداشتی ، فرش های شما را به روش های ضد عفونی نیز در قالیشویی و رفوگری تخصصی فرش به انجام برسانیم.

شستشوی انواع فرش در قالیشویی شمال تهران شامل شستشوی فرش ماشینی ، شستشوی فرش دستبافت ،شستشوی فرش کرک ،

شستشوی فرش ابریشم و تابلوفرش باحفظ کیفیت و ایمنی جهت صدمه نرسیدن به فرش هنگام شستشوی فرش در

قالیشویی شمال تهران

رفوگری فرش : رفع هرگونه پارگی انواع فرش و تابلو فرش

رنگبرداری و لکه برداری فرش : رفع و برداشتن هرگونه لکه و رنگ بدون آسیب رسیدن به فرش

ریشه زنی : تعمیر و بافت ریشه نو برای انواع فرش و تابلو فرش

خشکشویی : خشکشویی انواع مبل و موکت با دستگاه های نیمه اتوماتیک درمنزلfgfh ghj
tnq
ok bod
mersi
تسسسسسست
سلام سلام
سلام بسیار مطالب خوب و آموزنده ای دارید. ممنون از سایت خوبتون سلام بسیار مطالب خوب و آموزنده ای دارید. ممنون از سایت خوبتون
سلام ممنون از لطفتون.
سلام بسیار مطالب خوب و آموزنده ای دارید. ممنون از سایت خوبتون
دیدگاه خود را بیان کنید